Narodowy Dzień Babci i Dziadka w Europie i Stanach Zjednoczonych

Narodowy Dzień Babci i Dziadka(https://cupandyou.pl/prezenty/dla-babci-i-dziadka.html) obchodzony jest w pierwszą niedzielę września i obchodzony jest co roku w pierwszą niedzielę po Święcie Pracy. Pierwszy taki dzień upamiętniono w 1978 r. i będzie obchodzony 12 września 2021 r. Dzień ten został ustanowiony przez prezydenta Nixona po tym, jak do Kongresu i Białego Domu rozesłano list Russella Cappera z prośbą, aby prezydent ogłosił tę datę jako „Narodowi Dziadkowie”. ’ Tydzień.” W 1977 Senat i Kongres przyjęły wspólną rezolucję, a prezydent Jimmy Carter podpisał proklamację. Pierwszy Narodowy Dzień Babci i Dziadka odbył się 10 września 1978 roku.

Dziś Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest 28 sierpnia w Meksyku, a Opa en Oma Dag, czyli Dzień Dziadków, obchodzony jest 4 czerwca w Holandii. Celem święta było celebrowanie relacji międzypokoleniowych i promowanie szacunku dla seniorów. Celebrowanie roli dziadków w życiu dziecka sprzyja zacieśnianiu więzi między dziadkami a wnukami. Służy również rozpoznaniu ważnej roli dziadków w życiu dzieci.

W USA dziadkowie nazywani są babcią i dziadkiem. W Ameryce Łacińskiej są one znane jako abuela i abuelo, podczas gdy we Włoszech i Niemczech znane są jako nonna i oma. Niektóre znane osoby wychowywane przez dziadków to Oprah Winfrey, prezydenci Barack Obama i Bill Clinton, aktor Jack Nicholson, piosenkarz Willie Nelson i komik Carol Burnett. W Holandii dzień ma również na celu promowanie adopcji dziadków.

W Polsce dzień obchodzony jest sam. W Stanach Zjednoczonych za opiekę nad wnukami odpowiada ponad siedem milionów dziadków. Ponadto ponad 600 000 seniorów mieszka ze swoimi wnukami. W Wielkiej Brytanii ponad 700 000 osób starszych ma dziadków, a ich rodzice są głównymi opiekunami. Obchody Dnia Babci i Dziadka to nie tylko prezenty pieniężne. Pomaga raczej wzmocnić więzi między pokoleniami i promować adopcję dziadków.

W Polsce Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest 28 sierpnia, aw kraju 26 stycznia. Obecnie w Stanach Zjednoczonych jest 7,1 miliona dziadków z wnukami. Ponadto ponad dwa miliony dziadków jest głównymi opiekunami swoich wnuków. Te liczby pokazują, ile dziadkowie znaczą dla członków rodziny i społeczeństwa. Co więcej, szczęśliwy Dzień Babci i Dziadka może sprawić, że dziadkowie poczują się wyjątkowo.

W Stanach Zjednoczonych dzień obchodzony jest 28 sierpnia. W Polsce dzień znany jest jako „Dzień Babci i Dziadka”. W Holandii dzień przypada na 4 czerwca. Celem święta jest wzmocnienie więzi międzypokoleniowych i zwiększenie szacunku dla seniorów. W Holandii ponad 600 000 osób mieszka ze swoimi dziadkami. Co więcej, ponad milion dziadków w kraju odpowiada za opiekę nad wnukami.

Leave a Reply